Jak stahovat z ulož.to najednou více souborů

Většina serverů z kterých můžete stahovat obsah zdarma má nějaké limity. Většinou se jedná o maximální povolenou rychlost anebo počet naráz stahovaných souborů. Tato omezení používá i nejoblíbenější český server na sdílení obsahu ulož.to.

S rychlostí toho moc neuděláte. Tu omezuje přímo server při navázání spojení. Pokud máte kvalitní a stabilní internetové připojení více toho udělat nemůžete.

Pak je tu počet paralelně stahovaných souborů. Místo velkého archivu se všemi videi můžete zkusit stáhnout jednotlivá videa samostatně. Za normálních okolností to nejde, protože si to server ulož.to hlídá. Možností jak to vyřešit je několik.

Více prohlížečů

Prvním je použít více internetových prohlížečů naráz. Server ulož.to naštěstí nekontroluje IP adresu. Ta je zvláště na sídlištích sdílená mezi velké množství uživatelů, takže by jeho služby moc lidí zdarma vyzkoušet nemohlo.

Pokud použijete internetové prohlížeče Chrome, Opera, FireFox a Edge (případně Internet Explorer 11), tak to jsou hned 4 stahované soubory naráz.

Anonymní režim

Přijdou vám 4 paralelní stahování málo? V tom případě můžete použít ještě anonymní okno. Anonymní režim v Opeře a Chrome aktivujete klávesovou zkratkou CTRL+SHIFT+N pro Internet Explorer a FireFox je zkratka CRTL+SHIFT+P. Celkem tak budete moct stahovat až 8 souborů naráz.

Další samostatné instance Chrome

Pokud nemůžete použít více internetových prohlížečů, tak řešením je vytvořit více instancí prohlížeče Chrome. V pravém horním rohu vedle tlačítek pro změnu velikosti a zavření okna je tlačítko pro správu uživatelů.

Zde si můžete vytvořit další uživatele Chrome. Každý uživatel bude mít vlastní instanci Chrome. Nebudou spolu vůbec nic sdílet a servery kam se připojíte je budou považovat za naprosto rozdílné uživatele, kteří sdílí IP adresu.

Takovýchto uživatelů můžete mít kolik uznáte za vhodné, jen pozor na nároky na paměť.

Závěr

Samozřejmě nejjednodušším způsobem je pořídit si placenou verzi – zakoupit si kredit. Pak všechna omezení padají a budete překvapeni jak rychle si můžete cokoliv stáhnout. Občas se dá kredit získat i zdarma. Ulož.to má na některých konferencích svůj stánek a tam lze jednoduše získat pár GB. Případně za nahrávání obsahu, který si stáhnout VIP uživatele.

2 thoughts on “Jak stahovat z ulož.to najednou více souborů

  1. a všim si někdo toho že stačí změnit jazyk a daj se stahovat 4 soubory najednou ulozto je v cz pl eng a svk 😀 k čemu 4 prohlížeče 😀

  2. Perfektní. Fakt moc díky. Věděl jsem jenom o tom, že přepnu jazyky a půjde to. Ale více prohlížečů jsem nevěděl a nebo anonymní režim. Perfektní. Fakt moc díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.