Měsíčně shlédne videa na YouTube až 1,5 miliardy zaregistrovaných uživatelů

Generální ředitelka YouTube Susan Wojcicki prozradila na VidCon v Kalifornii pár zajímavostí ze zákulisí služby a také plánované novinky.

Každý měsíc se přihlásí na YouTube 1,5 miliardy lidí, aby se podívali na online videa. Jedná se pouze o lidi s uživatelským účtem. Ve skutečnosti tedy sleduje videa na YouTube daleko více lidí. Další pak formou vložených videí do stránek.

Nová verze mobilní aplikace YouTube bude mít reponzivní přehrávač videí. Ten se bude měnit podle toho co na stránce děláte. Když si například sjedete z videa abyste prošli seznam dalších videí, tak se aktuálně přehrávané video zmenší jen na část obrazovky, tak aby jen mohli sledovat a zároveň procházet seznam.

Tento přehrávač má být také velkým trumfem oproti konkurenci. Bude se umět měnit podle toho jestli sledujete vertikální anebo horizontální video. Takže lidé zvyklí například ze Snapchat na vertikální videa, čtvercová z Instagramu anebo horizontální z Facebooku, budou na YouTube jako doma. Zní to opravdu zajímavě a rozhodně jako krok kupředu.

YouTube aplikace také umožní jednoduše sdílet videa mezi vašimi přáteli, bez nutnosti vkládání odkazu. Tato novinka už se testuje v Kanadě ale brzy bude spuštěna i v USA. Vypadá to, že se Google ještě na poli sociálních sítí nevzdává.

 

Další novinkou je připravovaná podpora 180 stupňového videa. YouTube se je bude snažit prosadit ve spolupráci s LG, Yi a Lenovo. Potřebuje aby výrobci kamer tuto technologii nabídli svým zákazníkům a ti pak mohli takováto videa natáčet. Je to celkem zajímavá myšlenka. 360-stupňová videa jsou tu s námi už nějaký ten pátek a popravdě si nepamatuji, kdy jsem nějaké někde vlastně viděl. Je náročné je vytvářet a možnost uplatnění v běžném životě není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.