Blokování vyskakovacích oken

Pokud rádi sledujete filmy a seriály online, tak vám určitě nejvíce překáží pořád se otvírající okna. Často se tato okna dají těžko zavřít, protože obsahují JavaScript, který přímo blokuje jejich zavření. Například vyžaduje potvrzení anebo varovnou hlášku. V některých případech navíc mohou obsahovat i malware.

Proč AdBlock nefunguje

Pokud se zeptáte na nějakém diskuzním fóru jak řešit tuto situaci tak vám nejspíše poradí zkusit nějaký AdBlock. Existuje jich celá řada, ale doposud jsem se nesetkal s plně funkčním řešením. Problémy jsou zde totiž dva.

Za prvé, i když má AdBlock funkci na blokování vyskakujících reklam, tak často nepokrývá všechny možnosti jak takové okno otevřít. Zvládne třeba vyšší desítky procent, většinou ty samovolně vyskakovací. Jenomže společnosti, které na těchto oknech vydělávají často používají ten menší počet.

Za druhé, dnešní technologie detekce AdBlocků už jsou na takové úrovni, že jej dokáží poměrně slušně detekovat. Samozřejmě ne vždy a máme tu pár, kteří se umí maskovat, ale je to taková válka ve zbrojení. Jedna strana chce být napřed před druhou a vy abyste pořád něco aktualizovali. Když vám přehrávač videa detekuje AdBlock tak jej musíte samozřejmě vypnout jinak video neuvidíte.

Místo AdBlock je tak lepší sáhnout po specializovaném nástroji.

Popup blocker pro Operu

Takže nejdříve byste si měli uvědomit, že sledování filmů a seriálů online je možná na hraně u nás (spíše „legální“). Ovšem mít jej nahraný na serveru a veřejně přehrávat po celém světě už ne. Velké společnosti samozřejmě s nelegální činností nechtějí mít nic společného a tak sehnat reklamu na provoz není nic snadného. Často se tak posouvá pomyslná laďka co je ještě přípustná reklama prakticky úplně „do pryč“. Klidně tak prodají reklamu na doplňky do prohlížečů obsahující malware, phishingové stránky a naprosto klamavou reklamu.

Všechno tohle je nebezpečné pro váš počítač. Jsou tu reálné hrozby a pokud používáte antivirus, tak vám nejednou stránku s reklamou nedovolil otevřít protože obsahovala nějakou hrozbu. Proto byste měli přistupovat k sledování filmů a seriálů jako k nelegální činnosti a patřičně se na to připravit. Ideální by samozřejmě byl virtuální počítač, ale to je trochu náročnější, takže si vystačíte se samostatným prohlížečem.

Doporučuji zvolit Operu. Ne protože je nejbezpečnější a nejlepší, ale čistě protože Chrome většina používá na běžnou práci a Edge/IE třeba na přihlášení k bankovnictví. Operu pak stačí trochu „potunit“, zvýšit zabezpečení a máte velmi dobře zabezpečený prohlížeč, který navíc umí i připojit se přes VPN.

Dále budete potřebovat Popup Blocker Lite. Jedná se o jednoduchý doplněk do Opery, který je zdarma. Je nenáročný a až na jednu výjimku dokáže zablokovat cokoliv. Po instalaci je hned aktivní. Poznáte to podle zelené ikonky v pravém horním rohu. Jen je třeba mu dát výjimku pro web, kde se zobrazuje přehrávač v novém okně, jako má třeba sledujufilmy.cz.

Stačí kliknout na červenou ikonku vedle lišty a v rozbaleném menu na Add domain to whitelist.

Závěr

Popup Blocker Lite je i pro další prohlížeče. Ovšem doporučuji si na sledování filmů, seriálů a návštěvu dalších webů, které jsou považovány za rizikové vybrat jiný prohlížeč a používat jej. Pro mě je to Opera, protože má některé další funkce, které k tomuto účelu vyžijete. Například jako jediná umí v defaultním nastavení zavřít jakékoliv okno a to i přes zablokování JavaScriptem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.