Profesionální fotografové chtějí šifrování

Zašifrovat si dnes obsah počítače (pevného disku) dnes není nic složitého. Existuje velké množství software, který je dokonce zdarma. Například TrueCrypt můžete použít jak pro Windows tak i Linux. Dokonce BitLocke je součástí Windows.

Většina lidí si šifruje pevný disk z důvodu ztráty notebooku. Klasické přístupové heslo k operačnímu systému totiž váš obsah před zneužitím neochrání. Šifrováním si tak chráníme nejen dokumenty ale i citlivá data jako jsou hesla.

Je tu však skupina lidí, jejichž práce je vystavuje přímo nebezpečí a těmi jsou žurnalisté a dokumentaristé. Vyskytují se nebezpečných v různých částech světa odkud přináší důležité informace a důkazy, které mohou ovlivnit politické mínění. Naráží na ochranky, lokální bezpečnostní složky, rozvědku i teroristy. Pokud jim jejich fotoaparát zabaví a zjistí, co fotili, může jim pak hrozit vysoký trest anebo i smrt.

Více jak 150 žurnalistů a dokumentaristů tak podepsali otevřený dopis v němž vyzývají velké společnosti jako Nikon, Sony, Canon, Olympus a Fuji, aby své produkty vybavily technologiemi umožnující šifrovat obsah. Ty umožní nejen obsah paměťových karet ochránit ale také zajistí, že nemůže dojít k jeho pozměnění.

Pokud dnes může mít i mobilní telefon za několik tisíc software na šifrování obsahu v paměti telefonu anebo paměťové karty, proč by podobnou funkci nemohlo mít i profesionální vybavení fotografa?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.