WordPress je nejoblíbenější u rychle rostoucích společností

Ze 100 nejrychleji rostoucích společností má web hned 60 na WordPress. Alespoň tak to tvrdí průzkum Inc. 5000 za rok 2016. V roce 2015 to bylo 42 společností z top 100. Inc. 5000 sleduje nejrychleji rostoucí společnosti v USA za poslední tři roky. Žebříček vypracovala společnost Nelio Software.

Úspěch WordPress je světovým fenoménem. Žádný jiný redakční systém si nikdy nesáhl na podíl 26 %. Dalo by se říct, že každý 4 web, který navštívíte jede na WordPress. Velkou zásluhu na tom má určitě i stále rostoucí komunita, která WordPress propaguje. Jen v roce 2015 proběhlo 89 WordCampů v 34 zemích světa, kterých se zúčastnilo 21 tisíc lidí (včetně Česka). Dále jen v USA bylo uspořádáno kolem 2 tisíc menších akcí zaměřených na WordPress na které dorazilo 40 tisíc účastníků. Předpokládá se, že v roce 2016 to bude ještě více.

WordPress se navíc neustále vyvíjí. S každou verzí přibude něco nového. Přitom se dbá, aby byl snadno použitelný i pro naprostého laika. I díky tomu je pro mnohé lidi vstupenkou do světa blogování, eshopů (woocomerce) anebo založení vlastního diskuzního fóra (bbpress). Díky 40 tisícům pluginům je navíc velice snadno rozšiřitelný o nové funkce. Tisíce upravitelných šablon zdarma zase dají webu unikátní vzhled.

Budoucnost je ještě lákavější. Čeká se na integraci REST API do samotného jádra WordPress. Díky této novince půjde propojit WordPress naprosto s čímkoliv, včetně dalšího WordPress. API zjednoduší komunikaci a zároveň sníží přenosy. Většina věcí tak půjde provádět téměř v reálném čase. Teoreticky se tak promění WordPress v plnohodnotnou aplikaci.

WordPress jede a nic nenaznačuje tomu, že by měl nějak zpomalit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.