Jak najít podobný seriál anebo film

Dneska vám prozradím jeden osobní tip a to jak najít podobný seriál anebo film, který se vám líbil. Sociální sítě, hromadný sběr a vyhodnocení dat se totiž dá využít i na něco jiného než jen komerci. Pokud totiž dokáže odhadnout sociální síť, jaká by se vám mohla líbit reklama, představte si co dokáže u osobních preferencí.

Nejznámější projekt tohoto druhu je tastekid.com. Na základě toho co se líbí ostatním, kteří mají podobný vkus jako vy dokáže odhadnout, který film, seriál, knížka, autor, hra anebo dokonce hudba by se vám mohla líbit. Ačkoliv algoritmus není neprůstřelný, dokáže celkem efektivně dávat tipy na to co by se vám mohlo líbit. A to dokonce i když zadáte jen jednu položku. Díky rostoucí databázi se navíc každý den vyhodnocování zlepšuje.

IMDB je mezinárodní filmová databáze, něco jako naše ČSFD, jen bez otravných reklam, které dokáží shodit prohlížeč bez AdBlock. Díky obrovské komunitě navíc nabízí rozšířené funkce jako je právě hledání podobných filmů a seriálů. Neumí sice vyhodnotit více položek jako tastekid.com, ale u ne moc známých filmů a seriálů funguje jako zajímavá alternativa. Stačí zadat film/seriál, vybrat správnou položku a podívat se na „People who liked this also liked…“. Díky obrovské databázi uživatelů, kteří hodnotí daný film/seriál snadno najdete tu správnou zábavu na dlouhé zimní večery.

Web similarkind.com má poměrně malou databází (jen 150 tisíc položek). Zaměřuje se spíše na starší filmy. Některé z toho nejsou moc známé. Což je vlastně jeho velká výhoda. Dostanete totiž tip i na věci, které už jsou komunitou „zapomenuty“.

Pro milovníky Anime doporučuji myanimelist.net. Jednak je to asi největší databáze Anime seriálů a filmů v angličtině a také u každého je položka Recommendations. Tam vždy najdete nějaký zajímavý tip na podobný seriál/film. Občas dokonce i OST o kterém jste ani netušili, že existuje. Na lokálním fóru se také probírají informace jak je na tom pokračování. Rozhodně doporučuji sledovat každému fanouškovi Anime.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.