Android je na 87,5% chytrých telefonů

Podíl operačního systému Android na mobilních telefonech stále roste. Téměř 9 z 10 chytrých telefonů na světě jej používá. Google tak doslova válcuje všechny své rivaly.

Jen za poslední kvartál se zvedl počet zařízení s Android o 328,6 milionů, což odpovídá nárůstu o 10,3 %. Naproti tomu Apple s iOS měl za stejnou dobu 45,5 milionu (propad o 5,2%). Nutno podotknout, že v září vyšel iPhone 7, tedy mnoho fanoušků Apple čekalo právě na něj.

Apple je v současné době jediným konkurentem pro Google. Microsoft, Samsung a Blackberry dají dohromady jen 0,3 % z celkového trhu chytrých telefonů na světě. Minulý rok přitom měli 2,3 %.

Velký podíl na úspěchu Google má Čína, která produkuje levná zařízení s Android, čehož využívá velké množství značek.

Na druhou stranu Google má v plánu vydat vlastní chytrý telefon Pixel a Pixel XL. Je otázkou nakolik bude moct bojovat s levnými značkami.

Poptávka po telefonech přitom neustále roste. Výrobci vědí, že zvláště v Asii je stále dost prostoru na trhu, zvláště pro levnější přístroje. Mimo Asii pak rostou trhy i v jižní Africe.

Narůstající počet mobilních zařízení má vliv i na internet. Nedávno statistiky StatCounter ukázaly, že počet přístupů z mobilních zařízení poprvé překonal počítače, zvláště v zemích, kde lidé nemají tolik peněz. Mobilní zařízení tak do budoucna zřejmě jistě budou hlavním zdrojem návštěvnosti zvláště pro weby poskytující informace. Je tak nutné přizpůsobit nejen vzhled ale i fungování stránek.

Samotný Google už dal majitelům stránek několikrát najevo, že jsou pro něj uživatelé hledající informace z mobilních zařízení velice důležití. Ostatně většina hledání už probíhá z mobilních telefonů. Dokonce se rozhodl, že rozdělí index (své vyhledávání) na mobilní a desktopové. V těchto dnech začíná vytvářet první podobu mobilního indexu.

Vypadá to, že nás čeká mobilní budoucnost a je třeba se na ní připravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.