2 miliardy instalací Chrome?

Na Chrome Dev Summit prozradil Darin Fisher (Chrome Engineering VP), že právě teď evidují až 2 miliardy aktivních instalací Chrome. Platí to pro desktopy i mobilní telefony. Počet uživatelů však tentokrát nesdělili. Můžeme však vycházet z prohlášení před 6 měsíci, kdy byla 1 miliarda aktivních uživatelů.

Podle dubnových statistik W3Counter má Chrome podíl na trhu vyhledávačů 57,2%, Safari 13,4%, Firefox 9,7%, IE 9,4% a Opera 4,1%. Přitom podíl Chrome stále roste, zvláště díky mobilním telefonům, respektive operačnímu systému Android. Každý Android má totiž Chrome předinstalovaný.

Chrome přitom udává trendy, které musí majitelé webů dodržovat. Mezi poslední patří hlavně podpora zabezpečených stránek pomocí SSL/TSL certifikátů. Weby nabízející šifrované spojení totiž mají být standardem, zatímco ty bez něj bude označovat Chrome za problémové. Začne to už v lednu 2017, respektive s Chrome 56, kdy se v adresním řádku objeví šedý nápis Not secure. V dalších verzích by mohl být už červený.

Naštěstí se toto bude týkat pouze webů, které mají na stránce přihlašovací formuláře. Pokud je to i váš případ doporučuji zřídit si bezplatný certifikát Let’s Encrypt a pomalu začít web přesouvat.

Google má momentálně celkem 6 produktů/služeb s více jak miliardou uživatelů – Gmail, Android, Chrome, Mapy, Vyhledávání, YouTube a Google Play.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.