Proč je na všech fotkách Apple čas 9:41

Všimli jste si někdy, že na všech fotkách produktů Apple je vždy na displeji čas 9:41? Ze začátku to možná vypadalo jako náhoda, ale skalním fanouškům to nedalo a začali pátrat po možném důvodu 🙂

Pátrali do minulosti a zjistili, že při prezentaci prvního iPhone 9. ledna 2007 Steve Jobs přesně v 9:42 odhalil iPhone. Následně všechny reklamy s iPhone ukazovaly na jeho displeji čas 9:42.

O pár let později 27. ledna 2010 se konala ještě větší prezentace, kde byl odhalen iPad a bylo to přesně v 9:41! Většina oficiálních fotek iPhone, iPad a MacBook Pro tak od té doby musí ukazovat na displeji právě čas 9:41.

K tomuto tématu se také vyjádřil výkonný ředitel společnosti Apple Scott Forstall. Prozradil, že  prezentace byly načasovány tak, aby nový produkt byl odhalen těsně po 40té minutě. Chtěli tak dosáhnout toho, že v momentě kdy publikum uvidí velkou novinku, tak na ní bude aktuální čas. Jakoby byla fotka pořízena právě teď anebo vše bylo online.

Jak je známo tak Steve Jobs si na maličkostech opravdu zakládal a tohle byla jedna z nich.

Něco jiného jsou Apple Watch. Většina běžných hodinek ukazuje čas 10:10, důvodem je, aby ručičky nezakrývaly logo výrobce. Apple Watch ukazují 10:09. K tomuto existuje více teorií. Jedna z nich říká, že Apple prostě chtěli být se svým produktem prostě napřed. Někteří se přiklánějí k myšlence, že ručičky na 10:09 jsou více symetrické a tak na fotce působí příjemněji.

Závěr

Takže už víte jak poznat oficiální produktovou fotku přímo od Apple.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.