Google plánuje ještě méně náročnější Chrome

Moderní webové stránky jsou plné JavaScriptu. Starší prohlížeče jako Internet Explorer 10 mohou i na několik vteřin zamrznout. Ty novější se s tím vypořádávají po svém. Například nejpoužívanější internetový prohlížeč na světě Google Chrome je zvládá zobrazit rychle, ovšem spotřebovává poměrně hodně paměti.

RAM sice na dnešních moderních počítačích není problém, ale i tak se stal Chrome kvůli svým nárokům na paměť cílem mnoha vtípků. Vývojářům se přitom za poslední rok podařilo už několikrát snížit jeho nároky. I tak však patří mezi nejnáročnější. To by se mělo změnit s příchodem verze 55, která má vyjít 6. prosince.

V nové verzi bude přepracovaný JavaScript engine, který se stará o zpracovávání JavaScriptu. Vývojáři slibují, že oproti verzi 53 budou nároky na RAM podstatně nižší. Novou verzi testovali na známých webech New York Times, Reddit a YouTube, kde dosáhli snížení nároků na paměť o 50 %. Vývojáři se však nechtějí smířit jen s tímto a plánují další vylepšení.

Google Chrome není jen nejpoužívanějším prohlížečem na světě, patří také mezi nejrychlejší. Ve spoustě srovnání pravidelně vyhrává a to na desktopu i mobilních zařízeních.

U mobilních telefonů byl také často kritizován kvůli velké spotřebě baterie, což vyřešil například zrušením automatického přehrávání flash anebo „uspáním“ neotevřených záložek. Adobe Flash plánuje přestat podporovat úplně, ovšem zde hlavně z bezpečnostních důvodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.