Žena dostala odškodnění 10 tisíc USD za nevyžádaný upgrade Windows 10

Nový Windows 10 se dlouhou dobu snažil dostat do počítačů, kde byl Windows 7 anebo Windows 8.1. Dokonce tak usilovně až jej někteří začali řadit mezi nagware (software, který vás pořád obtěžuje ať si jej aktivujete anebo předplatíte). V poslední fázi už to došlo tak daleko, že pokud jste mu výslovně nezakázali provést upgrade, tak jej prostě provedl. Naštěstí po úspěšném přechodu stačilo neodsouhlasit nové smluvní podmínky a dostali jste zpět svou předchozí verzi. Samozřejmě ty neúspěšnější upgrady byly větší problém.

Pokud u vás také došlo k něčemu podobnému, popřípadě jste museli sedět v noci u počítače a vše napravovat, určitě vás napadlo, jestli někdy někdo kvůli tomuto Microsoft nezažaluje. Stalo se a dokonce jedna paní získala 10 tisíc USD, které jí Microsoft opravdu vyplatil.

Teri Goldstein v červnu byl také Windows „upgradován“ na desítky. U soudu tvrdila, že zcela bez jejího přičinění, což konec konců poslední fáze opravdu dělala. Bez výslovného zákazu došlo k instalaci. Teri by nad tím asi mávla rukou, jenomže její počítač byl s novou verzí operačního systému pomalejší a padal. U soudu tvrdila, že jí tyto nepříjemnosti stály peníze a musela si navíc pořídit nový počítač.

Soudce její žalobě vyhověl a přikázal Microsoft zaplatit 10 tisíc USD. Ten se neodvolal a peníze jí raději zaplatil.

Tento případ je však zcela výjimečný. Teri se totiž podařilo prokázat škodu, kterou jí Microsoft způsobil. Navíc předtím neúspěšně kontaktovala zákaznickou podporu, která jí nedokázala pomoct s nestabilním operačním systémem.

Zajímavé je, že po této události se změnil formát popup okna, které na uživatele vyskakuje. Výslovně už je na něm uvedeno, že dojde k upgrade.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.