Co byste měli vědět, než se pustíte do Pokémon GO

Celý svět se zbláznil. Na ulicích potkáváte lidi nejrůznějšího věku, vzdělání i profesí, kteří chodí po ulicích a užívají si nejoblíbenější hru takzvaného žánru rozšířené reality Pokémon GO. Poznáte je většinou podle toho, že mají mobil napojený na powerbanku, jednou za čas se zastaví a rychle přejedou vertikálně prstem přes displej. Následuje úsměv, pár kliknutí a jdou dál. Pokémon GO je momentální fenomén a rozhodně stojí za to zkusit, ovšem než s ním začnete je třeba se připravit.

Pokémon GO je náročný na baterku

I přes nastavení úsporného režimu dokáže Pokémon GO vysát vaší baterku za pár hodin. K plné funkčnosti totiž aplikace nemůže jet na pozadí. Musíte jí mít puštěnou. Ideální je ztlumit obrazovku a přikrýt krytem. Vibrace vás upozorní na přítomnost pokémona k ulovení.

Power banka je pro vícehodinové výlety nutností a že jich opravdu bude.

Bez GPS a dat do nejde

Telefon musí mít zapnutou GPS a musí odesílat data o poloze. Takže pokud jste dbali na bezpečnost a chodili s GPSkou vypnutou, tak minimálně pro hraní jí budete muset zapnout.

Pokud váš mobil má slabší GPS může docházet k problémům při hraní, které vám neumožní navštěvovat Pokéstop a zvláště Gym, kde se na odchylky nehraje.

Přihlášení a osobní data

Hra nabízí přihlášení přes Google plus anebo přímo účet Niantic. Pokud jste paranoidní, tak se doporučuje spíše použít Google plus, ideálně úplně prázdný. Dřívější verze měla zbytečně velká oprávnění, která umožňovala aplikaci pracovat naplno s Google plus účtem, jestliže jste hráli Pokémon GO ještě před oficiálním přidáním do Google Play, je nutné tato práva aplikaci odebrat.

Stáhněte si pouze originální aplikaci z Google Play/Apple store

S úspěchem hry se také začalo objevovat velké množství aplikací a vylepšení, které vám pomohou s hraním. Rozhodně je nestahujte a nepoužívejte. Jednak mohou obsahovat malware a také vás Niantic za podvádění může zabanovat.

Na Google Play se objevilo i několik šmírovacích a napadených aplikací, které si hrají na originální. Nezapomínejte, že Pokémon GO vytvořila společnost Niantic a hra má desítky miliony stažení, podle tohoto originál spolehlivě poznáte.

Jak nebýt moc nápadný na ulici

Jestliže nechcete, aby vás policie odtáhla z dětského hřiště v domnění, že si fotíte hrající si děti, tak si u hry vypněte AR. Budete tak moct pokémony chytat aniž byste na ně museli mířit kamerou. V klidu si sednete na lavičku a začnete házet Poké Bally.

Všechny události ve hře mějte na vibracích a telefon zavřený v pouzdře v ruce, popřípadě kapse, tak abyste jej cítili, když zavibruje. V momentě kdy se tak stane. Popojděte k nejbližší stěně, otočte se k ní zády a koukněte na herní plochu. Jakmile se objeví pokémon, tak hned nezmizí. Máte na všechno dostatek času. Nespěchejte, sledujte po očku okolí.

Kde hledat další informace

Pokud s hrou potřebujete pomoc anebo hledáte další informace, tak se zaměřte na skupiny hráčů na Facebook (třeba zde) anebo blogy lidí, kteří tu hru opravdu hrají (například pokestop.cz, který píše člověk, co za 14 dní po spuštění nachodil s mobilem v ruce přes 100 km). Většina webů o hře píše jen obecné informace anebo přepisují ty neověřené odjinud, protože téma Pokémon GO prostě táhne pozornost.

One thought on “Co byste měli vědět, než se pustíte do Pokémon GO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.