Aktivujte si God Mode ve Windows

Víte o tom, že si můžete ve Windows, od verze 7, aktivovat adresář plný užitečných nástrojů, které jindy musíte složitě dohledávat? Má název God Mode (božský mód) a jeho aktivace je velice snadná, tedy pokud znáte speciální řetězec.

Vytvořte na ploše nový adresář (složku) a pojmenujte jej:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Ikonka složky se po odkliknutí změní na Panel nástrojů a vy máte k dispozici úplně všechno na jednom místě.

V podstatě se nejedná o nic zakázaného. Nezískáte přístup k tajným skriptům a programům Microsoft, které vám umožní ovládnout svět. Jedná se o běžně dohledatelné nástroje v Ovládacích panelech. Jen jsou na jednom místě, takže pokud bloudíte, tak vám jistě přijde God Mode vhod.

Zbloudilý malware Dynamer, který se schovává v God Mode

Ještě jedna taková zajímavost. Nedávno objevila firma McAfee zajímavý případ malware, který označili jako Dynamer. Ten se schovává právě do podivných adresářů se jménem jaký má právě God Mode (viz. jak jej vytvořit). Předpokládá že do takovýchto adresářů jen tak někdo nechodí a snadno se zde skryje. Většina malware se totiž snaží schovat do adresářů System32 anebo WinSXS, které jsou pod důkladnější kontrolou. Dále tyto adresáře na první pohled nevypadají jako adresáře. Mají ikonku souboru, takže na ně ani běžný uživatel nekliká, aby se podíval co v nich je.

Dynamer navíc pravidelně mění svůj název, takže smazat jej z adresáře není nic jednoduchého. Řešením je smazat celý adresář, ovšem to není zrovna ideální řešení pokud v něm je i spousta užitečných věcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.