Jak zrušit Facebook

Pokud jste se rozhodli dát Facebook sbohem může to být náročnější než se na první pohled zdá. Zbavit se jej totiž není otázka několika kliknutí. Navíc některé informace smazat nelze nikdy. Prostě zde zůstanou a nejde s tím nic udělat. Takže pokud plánujete rychle zrušit svůj účet, protože jste někomu poslali nevhodnou zprávu, tak to nepomůže. Zrovna tato data se nesmažou. Dále si Facebook pro své interní účely část dat uchovává. Není ale jasné jaká to jsou a k čemu je používá.

Zrušení účtu na Facebook

Celý proce vypadá na první pohled jednoduše. Zrušit Facebook můžete na adrese: https://www.facebook.com/help/delete_account a kliknout na Odstranit účet.

zrusit-facebook

V případě že jste jako jediný správce nějaké stránky anebo aplikace, tak na to budete upozorněni.

Po kliknutí na Odstranit účet musíte zadat znovu své heslo (ochrana pokud se zapomenete někde odhlásit). Dále vás čeká úkol určený pro ověření zdali jste člověk a ne robot. Většinou stačí najít správné obrázky.

Přijde vám upozornění do emailové schránky. Následně bude Facebook testovat vaši vůli. Po 14 dnů se nesmíte přihlásit na svůj profil. Pokud tak učiníte, tak bude celý proces zrušený a vy jste neuspěli.

Co se bude dít s obsahem

Po 14 dnech přichází další fáze, kdy se zablokuje všechen obsah s vámi spojený. Facebook pak začne s mazáním souborů a textů. Tento proces může trvat až 90 dnů. Část dat je totiž v cache (dočasných úložištích), která nejdříve musí přebrat obsah.

Samozřejmě pokud jste nějaký obsah na Facebook publikovali jako „veřejný“, tj. mohou se k němu dostat i lidé nepřihlášení k Facebook (například komentář na stránce nějaké společnosti, hudební skupiny atd.), tak k němu měli přístup i roboti z internetu. Ti si často obsah ukládají pro další použití. Je tak možné, že to co jste napsali bude někde v nějakém archivu publikováno navždy.

Jsem pryč z Facebook?

Pravděpodobně nikoliv. Facebook si totiž zřejmě vytváří takzvané stínové profily pro lidi, kteří na něm nejsou. Získává o nich informace, třeba přes tlačítka líbí se mi na webových stránkách. Spousta lidí, tak na Facebook může mít stínový profil i pokud tam nejsou registrování. Obdobně to může dopadnout s vámi. Sice tam nebudete mít skutečný účet, protože ten je zrušený, ale ten stínový buď zůstane anebo se začne vytvářet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.