Facebook Live Video pro každého už se blíží

V Sci-Fi filmech minulého století bylo běžné, že komunikace probíhala prostřednictvím přímého přenosu. V minulé dekádě díky rychlému internetu jsme dostali možnost si to vyzkoušet například prostřednictvím služby Skype. Videohovory přes mobilní telefon nám však nějak unikali. V této dekádě šel pokrok kupředu. S masovou videokomunikací přišel Google Hangout a minulý rok se rozšířila i služba Periscope. K rozšíření mimo specifickou komunitu však nějak nedošlo. Vše má ale změnit Facebook a jeho nová služba Facebook Live Video.

Prozatím byla v testovacím provozu pouze v USA a jen pro vybraný okruh uživatelů s Apple zařízením (iOS). Facebook však oznámil, že příští týden spustí podporu pro Android a službu povolí ve 30 zemích. Nespecifikoval však ve kterých.

Facebook na novou službu hodlá pořádně zatlačit. Podle jeho čísel sleduje na Android přes 50 procent uživatelů online videa streamovaná v reálném čase. Právě tato cílová skupina by mohla Facebook Live Video využívat a vrátit Facebook některé uživatele, kteří pomalu dávají přednost alternativním metodám ke komunikaci. V posledních měsících totiž Facebook čelí úbytku zájmu na úkor službám pro přímou komunikaci. Mladí lidé spíše oceňují chatování přes SnapChat anebo Messenger.

A co Facebook Live Video umí? V podstatě se z vás může stát reportér a zprostředkovat online video prostřednictvím Facebook, které můžou sledovat vaši přátelé, popřípadě všichni kdo k němu budou mít přístup. Samozřejmě každý jej bude moct v reálném čase okomentovat, takže se svým publikem budete neustále v kontaktu a můžete na jejich komentáře reagovat.

Streamování v reálném čase je stále oblíbenější a běžnější u mladší generace hráčů počítačových her. Díky službám jako Twitch se z profesionálních hráčů stávají celebrity. Zároveň mohou i na svém herním umění vydělávat nemalé peníze. Velký potenciál v tomto vidí i Google, který se rozhodl Twich napodobit a nabídnout podobné možnosti profesionálním hráčů prostřednictvím rozšíření své služby YouTube. Streamovat může totiž každý během několika minut. Stačí k tomu dostatečně výkonný počítač s open source programem a účet na Twitch či YouTube.

Pro současnou generaci je streamování zcela běžnou záležitostí. Není divu, že Facebook své nové službě opravdu věří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.