Dny otevřených dveří WEDOS 2015 v Hluboké nad Vltavou

V Hluboké nad Vltavou se budou konat Dny otevřených dveří WEDOS 2015. Jedná se o dvoudenní akci, která proběhne od 2. – 3. října. Součástí akce je i možnost podívat se do datacentra společnosti Wedos.

Na pátek jsou připraveny přednášky o IT technologiích souvisejících se samotným datacentrem. Wedos hodlá vybudovat druhé datacentrum, kde použije ke chlazení serverů olejovou lázeň. Většina přednášek tak budou prezentace k tomuto projektu. Nutno podotknout, že komerčně chlazení olejem v Česku ani širokém okolí, nikdo zatím nepoužívá. Technologicky je to tedy velký krok kupředu. Samozřejmě otázkou je zdali to bude fungovat. Odpověď se zřejmě dozvíme už v pátek 🙂

Součástí dvoudenní akce jsou i exkurze do datacentra. Pokud už jste někdy v datacentru byli, tak víte, že se jedná o výjimečný zážitek. I když Wedos patří zatím mezi ty menší. Každé datacentrum je specifické a fotky většinou stojí za to. Podle oficiálního článku je povoleno všechno fotit, což je super. Z ne až tak obvyklých technologii se používá u Wedos chlazení smíšeným vzduchem zvané freecooling. Ovšem zřejmě toho moc vidět nebude. Možná ale technici dovolí vyfotit i nějaký ten otevřený rack, což je pak pastva pro oči.

V sobotu bude probíhat 7. WP konference. Tentokrát zaměřená na pokročilé uživatele nejrozšířenějších redakčního systému na světě. Mimochodem i tento občasník jede zatím úspěšně na WordPress. Mezi přednášejícími jsou zajímavá jména. Z témat mě nejvíce zaujala přednáška Jak odolat masivní návštěvnosti a Analýza výkonu (Xdebug, Query Monitor). Ne že by sem chodilo tolik lidí, ale čistě ze zvědavosti 🙂

Na akci bude i networking, tedy posezení většinou u piva. Je to ideální příležitost navázat nové online kamarádství a občas získat i nějakou tu zakázku. Pro majitele magazínů a blogů pak perfektní zdroj zajímavých informací pro další články.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.