Steam začal nabízet možnost reklamovat počítačové hry

Určitě znáte případ, kdy si koupíte nějakou elektroniku a nefunguje jak by měla. Prostě zajdete do obchodu a reklamujete jí. Většinou dostanete do zákonem stanovené doby náhradní kus anebo peníze zpět. Dokonce v případě nákupu online máte 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu. Ale co takové počítačové hry? Co když hra na vašem počítači nefunguje jak by měla anebo ani zdaleka nesplňuje to co výrobce slíbil. Půjdete jí reklamovat? Maximálně vám v obchodě řeknou, že jste si měli požadavky na hru přečíst na obalu a to že někde ujíždí textury anebo padá není jejich problém. Ovšem to už neplatí u Steam. Tam hry můžete reklamovat.

Steam je rozsáhlá aplikace, která slouží k distribuci počítačových her, ale to zřejmě všichni víme 🙂 Provozuje jí miliardová společnost Valve Corporation, kterou založil Gabe Newell a Mike Harrington. Asi nejznámější jsou jejich až 90 % výprodeje her, kterým odolá jen málokdo.

Právě Steam se rozhodl svým zákazníkům nabídnout možnost vrácení peněz, pokud nebude zakoupená hra fungovat jak by měla, například z důvodu nekompatibilního hardware anebo nízkého výkonu vašeho počítače. Dokonce můžete hru vrátit i když vás velice rychle omrzí. Podmínkou je, že hru musíte reklamovat do 14 dnů od data zakoupení a nesmíte jí hrát méně než dvě hodiny. Za určitých okolností údajně půjde hru reklamovat i když nebudou dodrženy tyto podmínky, ovšem vše se řeší individuálně.

Společnost Valve Corporation tímto vstřícným krokem chce posílit své postavení na trhu. Distribuce her online je dnes běžnou záležitostí a počet lidí, kteří nepotřebují „krabicovou verzi“ roste. Navíc jakmile si titul jednou zakoupíte můžete si jej kdykoliv znovu stáhnout a hrát. Odpadají tak starosti, kde skladovat desítky DVD. No uvidíme jak si tato nová vychytávka povede a kolik přinese Steam nových zákazníků.