Talkwalker Alerts vám pomohou sledovat dění na internetu

Udržovat stále aktuální magazín anebo blog rozhodně není nic jednoduchého, zvláště pokud se zaměřujete na novinky a potřebujete informovat o aktualitách, co možná nejdříve. Většina blogerů využívá jako zdroj informací sociální síť Twitter, kde pomocí sledování vhodných lidí, popřípadě hastagů lze mít slušný náskok před konkurencí. Ovšem často se některé důležité věci probírají například na diskuzních fórech a ty sledovat už je poměrně náročné, zvláště pokud se jedná o ty zahraniční jako jsou například warriorforum.com anebo forums.digitalpoint.com. Právě tady pomůže služba Talkwalker Alerts.

Talkwalker Alerts funguje podobně jako Google alerts, tedy zadáte klíčová slova, která vás zajímají a v momentě, kdy robot Talkwalker Alerts, který prochází internet na tato klíčová slova narazí, pošle vám email.

Co se týká českých stránek, tak rychlost procházení je poměrně slušná. Většinou dokáže upozornit na nové zmínky do 6 až 12 hodin. Nejdelší doba, s kterou jsem se při testování setkal byla zhruba 24 hodin. Robot však není zrovna dvakrát chytrý a nerozlišuje mezi duplicitou z různých agregátorů zpráv a originálními zprávami. Je tak nutné se postarat o vhodné přerozdělení zaslaných emailů pomocí filtrů.

Pokud si budete nechávat zasílat emaily na bezplatné emailové služby ujistěte se, že máte emaily z Talkwalker Alerts ve white listu, protože jinak budou končit ve složce se spamem. Například u seznam.cz se to dělá tak, že si doménu talkwalker.com uložíte do kontaktů.

Nejnovější verze Talkwalker Alerts už zvládá bezproblémů češtinu, takže se nemusíte bát, že vám budou chodit upozornění ze stránek v cizím jazyce.

Nejnovější verze Talkwalker Alerts už zvládá bez problémů češtinu, takže se nemusíte bát, že vám budou chodit upozornění ze stránek v cizím jazyce.

V případě, že váš mailserver bude neustále házet nová upozornění do spamu anebo je dokonce odmítat, máte možnost využít RSS.

Talkwalker Alerts umí také rozlišovat mezi blogy, diskuzemi a magazíny. Záleží jen na vás, co chcete sledovat. Pokud web používá šifrování přes https, tak se občas stává, že upozornění nedorazí. Zvláště u diskuzních fór, které používají zabezpečené připojení.

Pro lepší cílení doporučuji nastudovat si seznam pro správné vytváření syntaxe. Přeci jen čeština má skloňování a časování, takže je občas nutné sáhnout po zástupných znacích. Například pokud chcete sledovat úplně vše o zmrzlině, tak se dá použít zmrzli* a pak budete dostávat vše od zmrzlina až po zmrzlináře. Na překlepy se vyplatí za otazník. Kompletní seznam najdete zde. Opravdu se vyplatí to nastudovat. U některých výrazů je to nutnost. Pro českou republiku nezapomeňte použít operátor articlecountry:.

Talkwalker Alerts sice nedosahuje takové efektivity jako služba Google Alerts, ale na rozdíl od něj sleduje i dění mimo Google, což oceníte zvláště na hlídání značky, navíc není na škodu využít obě. Vzhledem k tomu, že jsou zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.