Internet zaplavily nebezpečné emulátory Nintendo Switch

Nintendo Switch je dlouho očekávána herní konzole. Oficiálně se dostala na trh 3. března 2017 a do konce března se jich prodalo téměř 3 miliony. Mezi největší lákadla nepochybně patří hra Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Jak už to tak bývá spousta lidí by si rádo nové hry z Nintendo Switch zahrála, včetně hitu Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nejjednodušším způsobem je samozřejmě použít emulátor. Jenomže najít ho už tak snadné není. Spousta odkazů z vyhledávačů směřuje na obecné články anebo reklamu. Na internetu navíc číhá spousta nebezpečí v podobě různých malware.

Na to upozorňuje i společnost Symantec. Ta varuje před velkým množství videí na YouTube, které vás právě k malware mohou dovést. A to ať už přímo anebo přes různé reklamy, kterými se budete muset proklikat než se k emulátoru dostanete. Anebo také vůbec nedostanete.

Samozřejmě většina emulátorů uvedených ve videích jsou nefunkční a jen pro ozdobu. Jsou zde pouze jako lákadlo, které vás má tahat přes různé „kroky“ plné reklam a phishingu. V ohrožení jsou přitom nejen PC ale i Mac. Pokud neodoláte a „něco“ si stáhnete v lepším případě skončíte s otravným programem, v horším spyware, adware anebo dokonce ransomware. Po mnoha hodinách hledání jsou lidé tak frustrování, že zkusí cokoliv, i když je to podezřelé.

Doby kdy „pirátění“ bylo takovou vzpourou a obsah měl být pro každého, už jsou pryč. Teď se spíše kyberpodvodníci snaží vydělávat na naivitě nezkušených lidí. Funkční emulátor se tak ztratí v záplavě nebezpečného balastu. Což na druhou stranu může tvůrcům pomoct, protože nakonec bude jednodušší si Nintendo Switch prostě za devět tisíc koupit.

https://www.infosecurity-magazine.com/news/bogus-nintendo-switch-emulator/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.