Kde stáhnout antivirus zdarma

Dnešní článek bude věnován začátečníkům, kteří hledají vhodný antivirus zdarma kde stažení. Problém s viry a malware totiž roste a i přes zvýšená opatření ze strany tvůrců operačních systémů (nejen Windows), je napadených strojů stále více a více. Navíc se šíří i velice nebezpečný ransomware, kde v případě úspěšného útoku je to spíše o náhodě, jestli se k datům dostanete (někde má klíč k dešifrování). Ale vraťme se zpět k antivirům.

V dnešní době už vám čistě antivirus nestačí. Potřebujete bezpečnostní balíček ve kterém bude ještě firewall. Ten zastaví virus ještě dříve než se dostane do počítače. Představte si to jako program, který monitoruje veškerou komunikaci mezi počítačem a internetem. Jakmile v komunikaci narazí na něco podezřelého, tak komunikaci přeruší.

Většina antivirových řešení – bezpečnostních balíčků, takovýto firewall má.

Eset NOD32 Antivirus – 30 denní verze

Nejedná se sice o antivirus zdarma, ale testovací verzi na 30 dní. Stáhnout si jí můžete zde. V současné době se jedná o jedno z nejlepších řešení na trhu. Nabízí nejen antivirus, firewall ale také další formy ochrany. Včetně možnosti sledovat vaše zařízení, pokud bylo ukradeno.

Před několika lety jsem si stáhl testovací verzi a ta mě přesvědčila, abych si pořídil plnou, kterou si doteď platím. Od té doby se neustále vylepšuje a krom jednoho problému s aktualizací jsem neměl problém. Dokáže odhalit nejen hrozby pro počítač ale i pro mobilní telefony.

Ovládání je vcelku jednoduché. V podstatě si jej nainstalujete a necháte dělat jeho práci. V základním nastavení se o vše stará sám a nedává vám žádnou možnost jej omezit. Pokud najde virus anebo detekuje problém prostě jej vyřeší a uvidíte maximálně notifikaci. Možná se to zdá moc tvrdé, protože nemáte vliv nad tím co dělá, ale vyhnete se lidské chybě.

nod32-antivirus

Celý jeho potenciál můžete využít na 30 dní. Není to moc, ale pokud potřebujete velmi dobrý antivirus zdarma, tak je ideální volbou. Cena licence je kolem 1200 korun za rok.

Avast

Avast je legendou mezi antiviry zdarma. Stáhnout si jej můžete zde. V základní verzi dostanete antivirus a firewall. Znám hodně uživatelů Avast a jsou s ním spokojeni, ovšem i pár nespokojených, kteří tvrdí že jim zpomalil systém. Pokud jej chcete používat je dobré nekombinovat jej s dalšími programy na ochranu počítače.

AVG AntiVirus FREE

AVG je znají hlavně starší uživatele internetu. Doprovázel nás dlouhé roky a chránil náš počítač. Momentálně jej společnost distribuuje v bezplatném bezpečnostním balíčku AVG AntiVirus FREE 2016, který si můžete stáhnout zde.

Prezentuje se jako komplexní řešení, které obsahuje jak Antivirus, tak i firewall + doplněk do prohlížeče. Na rozdíl od ostatních na problémy spíše upozorňuje než automaticky řeší. Takže se trochu zbytečně naklikáte, než u ostatních.

Pro správné fungování je třeba mít aktualizovaný operační systém, jinak se mohou objevit problémy. U jednoho známého byl problém s OEM verzí Windows na notebooku. Pokud vám tedy bude zlobit na notebooku, tak zkontrolujte jestli máte Windows aktualizovaný a pokud ano, sáhněte spíše po jiném.

Další ochranné doplňky zdarma

Většinu malware chytnete z internetových stránek s warez obsahem a například filmy online, které jsou zdarma i když by být neměly. Nachází se na nich takzvaný malwertising. Zvláště méně zkušení uživatelé si mohou do počítače stáhnout nebezpečný doplněk. Celkem slušně se tomu dá předejít kombinací AdBlock a Popup Blocker Pro (popřípadě alternativy co blokuje vyskakovací okna). Ačkoliv blokování reklamy není moc etické, tak jsou stránky, kde jej prostě potřebujete. Navíc u lidí, kteří nemají s internetem moc zkušeností (děti, starší lidé) je nezbytným doplňkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *