Jak vypnout upgrade na Windows 10 – jedním kliknutím

Pokud vám vadí neustálé otravování k instalaci Windows 10, které se snaží nainstalovat i přes váš odpor, mám pro vás řešení. Známý vývojář Steve Gibson, zakladatel společnosti Gibson Research, se rozhodl, že vytvoří jednoduchý program, který prostě všechnu snahu Windows 10 vypne jedním kliknutím. Jakmile se rozhodnete, že máte zájem o přechod na Windows 10, zase můžete vše jedním kliknutím zapnout.

Stačí si stáhnout program Never10 a spustit jej. Nemusíte nic instalovat, prostě jen spustíte program a zmáčknete tlačítko pro vypnutí všech upozornění. Hotovo Windows 10 má na vašem počítači utrum. Jakmile změníte záměr stačí na tlačítko kliknout znovu.

Gibson program Never10 vytvořil nejen z důvodu otravného instalátoru, ale hlavně kvůli méně zkušeným uživatelům. Ti se snaží zastavit otravování podle různých postupů na internetu, které jsou často nebezpečné. Například vypnutí aktualizací. To může vést až k napadení systémů, přes některou s nově objevených bezpečnostních děr.

Gibsonův Never 10 není první z prográmků, který umí zastavit Windows 10. Ovšem na rozdíl od ostatních se nemusí instalovat a umožní uživateli upozornění zase zapnout. Samozřejmě je zdarma a jeho používáním se k ničemu nezavazujete.

Microsoft chce dostat Windows 10 až na miliardu zařízení a zatím se mu to moc nedaří. Uživatelé Windows 8 a 7 jsou často se svým operačním systémem nadmíru spokojeni. Microsoft tak zvyšuje intenzitu „otravnosti“ gwx.exe, což je právě onen zmíněný otravný instalátor Windows 10. Objevují se i případy lidí, kteří tvrdí, že se ráno probudili a místo své oblíbené verze už mají Windows 10. Microsoft také čelí kritice, že ve Windows 10 se začíná objevovat nevyžádaná reklama.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *