Facebook Live Video pro každého už se blíží

V Sci-Fi filmech minulého století bylo běžné, že komunikace probíhala prostřednictvím přímého přenosu. V minulé dekádě díky rychlému internetu jsme dostali možnost si to vyzkoušet například prostřednictvím služby Skype. Videohovory přes mobilní telefon nám však nějak unikali. V této dekádě šel pokrok kupředu. S masovou videokomunikací přišel Google Hangout a minulý rok se rozšířila i služba Periscope. K rozšíření mimo specifickou komunitu však nějak nedošlo. Vše má ale změnit Facebook a jeho nová služba Facebook Live Video.

Prozatím byla v testovacím provozu pouze v USA a jen pro vybraný okruh uživatelů s Apple zařízením (iOS). Facebook však oznámil, že příští týden spustí podporu pro Android a službu povolí ve 30 zemích. Nespecifikoval však ve kterých.

Facebook na novou službu hodlá pořádně zatlačit. Podle jeho čísel sleduje na Android přes 50 procent uživatelů online videa streamovaná v reálném čase. Právě tato cílová skupina by mohla Facebook Live Video využívat a vrátit Facebook některé uživatele, kteří pomalu dávají přednost alternativním metodám ke komunikaci. V posledních měsících totiž Facebook čelí úbytku zájmu na úkor službám pro přímou komunikaci. Mladí lidé spíše oceňují chatování přes SnapChat anebo Messenger.

A co Facebook Live Video umí? V podstatě se z vás může stát reportér a zprostředkovat online video prostřednictvím Facebook, které můžou sledovat vaši přátelé, popřípadě všichni kdo k němu budou mít přístup. Samozřejmě každý jej bude moct v reálném čase okomentovat, takže se svým publikem budete neustále v kontaktu a můžete na jejich komentáře reagovat.

Streamování v reálném čase je stále oblíbenější a běžnější u mladší generace hráčů počítačových her. Díky službám jako Twitch se z profesionálních hráčů stávají celebrity. Zároveň mohou i na svém herním umění vydělávat nemalé peníze. Velký potenciál v tomto vidí i Google, který se rozhodl Twich napodobit a nabídnout podobné možnosti profesionálním hráčů prostřednictvím rozšíření své služby YouTube. Streamovat může totiž každý během několika minut. Stačí k tomu dostatečně výkonný počítač s open source programem a účet na Twitch či YouTube.

Pro současnou generaci je streamování zcela běžnou záležitostí. Není divu, že Facebook své nové službě opravdu věří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *